Зав. наукової бібліотеки
Шкатула Поліна Михайлівна
Тел +38 (044) 259-02-71
E-mail pmsh3112@gmail.com
Режим роботи Бібліотека обслуговує читачів з 10:00 до 16:00
Останній день місяця — санітарний
Інформаційні можливості бібліотеки
Дисертаційний фонд бібліотеки налічує 1009 дисертацій та більш ніж 7 тис. авторефератів, і є справді унікальним, оскільки відображає розвиток вітчизняної онкології за останні 60 років.
Довідково-пошуковий апарат бібліотеки забезпечує швидкий та зручний доступ до фонду через комплекс каталогів і картотек. Весь книжковий фонд бібліотеки внесений до алфавітного та систематичного каталогів згідно з класифікаціями УДК та ББК.
Картотеки бібліотеки
- Картотека наукових праць співробітників Інституту
- Картотека дисертацій
- Картотека авторефератів та методично-інформаційних видань
- Реєстраційні картотеки вітчизняної та іноземної періодики
- Картотека іноземних книжкових видань
Книжковий фонд бібліотеки є багатогалузевим і комплектується відповідно до основних напрямків діяльності Інституту, що і відображають тематичні рубрики каталогів фонду — молекулярна біологія, генетика, цитологія, радіобіологія, екологія, мікробіологія, біохімія та біофізика ( медична та немедична), нормальна та патологічна анатомія і фізіологія (по органам і системам) та ін.
Особливо деталізованим є розділ «Онкологія», в якому висвітлена наступна проблематика: загальні питання біології пухлинної клітини, рання та диференційна діагностика пухлин різної етіології і патогенезу, різноманітні види лікування пухлин по їх локалізаціям тощо.
Електронні версії каталогів
З 2007 р. бібліотека розпочала формування електронної версії каталогів своїх фондів. На сьогодні створені:
- Повний електронний каталог дисертацій
- Електронний каталог авторефератів
- Електронний каталог назв статей міжнародного наукового журналу «Experimental Oncology» (з 1979 р.)
- Електронний каталог назв статей науково-практичного журналу «Онкология» (додаток до міжнародного наукового журналу «Experimental Oncology») з 1999 р.
З повними текстами журналів (2010-2013 рр.) можна ознайомитись на сайті нашого Інституту та на сайтах видавництва «Морион» і Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.
У 2010 р. бібліотека випустила «Бібліографічний покажчик наукових праць співробітників ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького, 1960–2010 рр.»
Видавнича діяльність
В рамках видавничої діяльності Інституту співробітниками бібліотеки були надруковані «Біобібліографія академіка Р.Є. Кавецького» та «Біобібліографія академіка З.А. Бутенко».
У 2008 р., на конкурсі кращих публікацій з популяризації досягнень науки, проведеному у рамках відзначення 90-річного ювілею НАН України, ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України отримав першу премію за книгу «Член-кореспондент НАН України Дмитро Григорович Затула. Спогади колег, друзів, учнів» з меморіальної серії «Пам'яті видатних вчених онкологів України» (Гол. ред., академік НАН України В.Ф. Чехун).
Меморіальні бібліотеки
У бібліотеці Інституту зберігаються дві меморіальні бібліотеки — академіків О.О. Богомольця і Р.Є. Кавецького, в яких є раритетні видання, у тому числі, датовані кінцем ХІХ і початком ХХ ст.
Гуманітарна та просвітницька діяльність
Бібліотека займається гуманітарною та просвітницькою діяльністю: організовує тематичні виставки, присвячені пам'яті видатних вчених-онкологів України та засновників наукових шкіл Інституту та проводить ознайомлювальні бесіди з історії Інституту в науковій бібліотеці та меморіальній кімнаті академіка Р.Є. Кавецького.