Наука — суспільству

cellЯк відомо, здоров'я — це найвища суспільна цінність. Початок ХХІ століття ознаменувався для України поглибленням демографічної кризи, зниженням тривалості життя, а також підвищенням рівня захворюваності населення. Крім цього, загальносвітовою є тенденція до «молодшання» захворювань, яка є наслідком неправильного способу життя, постійних стресів, забруднення навколишнього середовища та інших негативних факторів. В таких умовах особливої актуальності набуває необхідність виховання свідомого та дбайливого ставлення до власного здоров'я у підростаючого покоління, формування валеологічного світогляду.

Визнаючи одним зі своїх найважливіших завдань профілактику ракових захворювань серед населення, Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України взяв на себе функцію координуючого центру з проведення цілеспрямованої освітньої протиракової роботи, контролю її якості і систематичності.

Основною метою цієї роботи є пропаганда здорового способу життя і забезпечення доступу населення до актуальної інформації щодо ракових захворювань, особливостей ранньої симптоматики пухлинної хвороби й первинної профілактики раку. Тому до Всесвітнього дня боротьби проти раку Інститутом у 2010 р. було започатковано соціально-просвітницький Всеукраїнський проект «Наука — суспільству». Цей проект отримав високу оцінку громадських організацій, педагогів та батьків. У листах-подяках було відмічено, що тільки завдяки поєднанню зусиль фахівців і вчителів можливо створити умови ефективної пропаганди серед молоді здорового способу життя без шкідливих звичок.

З огляду на відсутність в практиці загальноосвітніх закладів цільової установки та методичної підтримки валеологічної освіти, напрямок «Наука — суспільству» став одним із пріоритетних в діяльності Інституту.

38  7