«Всесвітній день боротьби проти раку», що проводиться щорічно 4 лютого, спрямований на підвищення глобальної поінформованості населення планети про рак.
Всесвітній день боротьби проти раку був започаткований у 2000 році на першому Всесвітньому саміті з боротьби проти раку в Парижі.
На цьому форумі керівники державних інституцій і організацій з досліджень раку з усього світу підписали Паризьку хартію проти раку. Цей документ містить 10 статей, в яких окреслено спільні глобальні зобов'язання щодо підвищення якості життя онкологічних хворих та продовження інвестування в просування дослідження раку, профілактику та лікування.
У Статті X Хартії офіційно проголошено 4 лютого «Всесвітнім днем боротьби проти раку».
Громадські активісти, бізнесові та урядові кола, а також некомерційні організації діють разом у «Всесвітній день боротьби проти раку», щоб допомогти громадськості дізнатися більше про різні типи раку, про методи лікування і профілактичні заходи.
Різні заходи і події, які відбуваються у цей день, включають:
- Залучення ТБ, радіо, інтернету, друкованих ЗМІ для висвітлення питань щодо боротьби з раком
- Загальнонаціональні кампанії, орієнтовані на батьків, щоб допомогти їм звести до мінімуму ризик розвитку раку в їх родинах
- Зустрічі, спрямовані на збір коштів на дослідження в галузі онкології або на проекти, які сприяють боротьбі з раком. Більшість зазначених подій супроводжується лекціями провідних спеціалістів та відео-презентаціями
- Інформаційні стенди у громадських місцях з матеріалами, бюлетенями, буклетами, плакатами, які містять відомості, що сприяють підвищенню обізнаності населення щодо профілактики раку, зниження ризику його розвитку, а також висвітлюють питання, пов'язані з лікуванням цієї хвороби
З 2006 року проведення заходів в рамках «Всесвітнього дня боротьби проти раку» координується «Міжнародним союзом проти раку» (UICC — International Union Against Cancer).
В Україні, в рамках цієї події, 4 лютого на парламентському телевізійному каналі «Рада» в програмі «Лекції на Парламентському» ( о 20 год. ) виступив директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України академік НАН України Василь Федорович Чехун з лекцією «Здобутки вітчизняної онкологічної школи у вирішенні проблем медицини».
Посилання на оргінал сюжету: RadaTVchannel, Телеканал Рада, ВКадрі відео
Додаткова информація:
http://www.worldcancerday.org (логотип, постери, календар заходів та ін.)
http://www.uicc.org
http://www.timeanddate.com
http://www.britannica.com