16-17 травня 2019 р. — в ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України відбувся Фестиваль науки 2019

 festival nauki 2019 35
З нагоди Всеукраїнського фестивалю науки в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України 16-17 травня 2019 р. відбулися заходи, спрямовані на популяризацію наукових знань серед студентської та учнівської молоді.

16 травня 2019 Інститут відвідали студенти-біотехнологи другого і третього курсів Національного університету харчових технологій у супроводі доцента кафедри біотехнології і мікробіології Вікторії Красінько. З вітальним словом до студентів звернулась заступник директора ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького з наукової роботи, д.б.н. Любов Бучинська, яка ознайомила гостей з історією та основними науковими досягненнями Інституту. Надалі студенти прослухали лекцію м.н.с. Тараса Задворного про причини виникнення раку та способи його профілактики. Після лекції було проведено екскурсію, в ході якої гості мали змогу відвідати лабораторії та відділи Інституту, включаючи Центр колективного користування науковими приладами «Молекулярна онкологія та біотехнологія», де студенти ознайомились з сучасними біохімічними, біофізичними та молекулярно-біологічними методами, якими співробітники Інституту користуються у своїй дослідницькій діяльності.

Так, к.б.н. Тетяна Іванівська розповіла про використання проточного цитофлуориметра Beckman Coulter EPICS XL в діагностиці лімфопроліферативних захворювань, а м.н.с. Ольга Брєєва ознайомила студентів з організацією ПЛР-лабораторії та напрямами використання флюоресцентної мікроскопії. Про роботу «Клітинного банку ліній з тканин людини та тварин» розповіла к.б.н. Олександра Лихова та продемонструвала деякі штами клітинних ліній під мікроскопом.

В ході екскурсії до лабораторії онкоімунології та конструювання протипухлинних вакцин к.б.н. Ольга Караман розповіла про сучасні підходи до імунотерапії раку. Цікавим продовженням екскурсії стало відвідування віварію, де к.б.н. Єлизавета Снєжкова продемонструвала студентам лабораторні тварини, на яких проводяться випробування нових методів сорбційної терапії.


festival naukiНаступного дня, 17 травня 2019 року, в рамках Фестивалю науки, в Інститут завітали учні 9 – 10-х класів Медичної гімназії № 33 м. Києва, де на них чекала насичена святкова програма, що включала вікторину, лекції та майстер-класи. Захід відкрив директор інституту, академік НАН України Василь Чехун, який у своєму вступному слові відмітив, що саме молодь, яка пов’язала своє майбутнє з медициною, як ніхто має розуміти актуальність проблеми подолання раку, якою займаються вчені Інституту.

Аспіранти Валерія Щербіна та Аліна Іванченко провели вікторину “BioMedExpert”, під час якої школярі мали змогу у ігровій формі перевірити свої знання в галузі цитології, анатомії та фізіології людини і тварин, а також отримати цікаві подарунки за вірні відповіді. На запрошення Ради молодих вчених Інституту захід відвідав заступник генерального директору Київського зоопарку Сергій Харьков і прочитав учням науково-популярну лекцію про значення зоопарків для збереження біорізноманіття живої природи. На завершення, молоді співробітники Інституту провели для школярів майстер-класи по мікроскопії та виділенню ДНК з банану. Особливий інтерес у дітей викликала демонстрація різних видів лабораторних тварин.


242 | 2019-05-23  1720

Підписка на розсилку

Ви можете підписатися на отримання інформаційних повідомлень про з'їзди, конференції, наукові семінари та інші заходи, що проводяться IEPOR

 Підписатися

  • events-00.jpg
  • events-01.jpg
  • events-02.jpg
  • events-03.jpg
  • events-04.jpg
  • events-06.jpg

iepor www logo