4 грудня 2015 року в м. Ізмір (Туреччина) відбулося підписання двостороннього Договору про академічне науково-технічне співробітництво між Докуз Ейлюль Університетом та Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Національної академії наук України.
Під час візиту до Докуз Ейлюль Університету (м.Ізмір, Туреччина) директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького Національної академії наук України професора, академіка НАН України В.Ф. Чехуна на урочистому засіданні Сенату Університету відбулась церемонія підписання двостороннього Договору про академічне науково-технічне співробітництво.
Основними напрямками співробітництва в рамках укладеного Договору передбачено дослідження в галузі генних технологій, онкоімунології, біотерапії раку, в т.ч. з конструювання та тестування протипухлинних вакцин, нанотехнологій, пошуку біомаркерів для діагностики, терапії та оцінки перебігу захворювання, цільової доставки протипухлинних препаратів, фотодинамічної терапії та біобанкінгу.
З вступним словом виступив ректор Докуз Эйлюль Університету д-р Мехмет Фюзюн.
Він зазначив, що Університет «9 вересня» міста Ізмір є найбільшим в Туреччині закладом вищої освіти, що має в своїй структурі 12 факультетів, на базі яких створені сучасні наукові інститути. Так, до складу Факультету медицини відноситься Інститут онкології, що має потужну наукову, дослідницьку і клінічну бази. Ректор Університету д-р Мехмет Фюзюн підкреслив, що особливу увагу в діяльності Університету зосереджено на розширенні міжнародного науково-технічного співробітництва. Керівництво і Сенат (Вчена рада) Університету велику увага приділяють інтернаціоналізації наукових досліджень, спрямованих на розробку новітніх технологій у різних сферах науки і техніки, включаючи медицину, і зокрема онкологію. Науковцями Інститутів, що входять до складу Університету, виконуються десятки проектів на підставі укладених двосторонніх і багатосторонніх угод зі значною кількістю провідних наукових центрів світу.
Ректор Університету наголосив, що Договір, укладений з ІЕПОР Національної академії наук України, буде служити прикладом плідної співпраці в ім’я процвітання, миру та науки в Туреччині та Україні.
У своїй промові Директор ІЕПОР академік В.Ф. Чехун відзначив, що Інститут онкології Університету м. Ізмір може по праву вважатися одним з провідних установ у світовій онкологічній науці 21 століття. Він особливо підкреслив історичну значимість події та висловив глибоку впевненість у тому, що цей Договір стане фундаментом і стартовим майданчиком для широкомасштабного співробітництва в галузі онкології між нашими країнами.
Під час візиту академік В.Ф. Чехун мав численні зустрічі з керівництвом, членами Сенату та Наглядової ради Докуз Ейлюль Університету. Виступив з доповіддю про наукові напрямки діяльності ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України та основні досягнення у розробці новітніх технологій діагностики та індивідуалізації лікування онкологічних хворих. Також на спеціальному семінарі в Інституті онкології ознайомив з результатами розробки та клінічного застосування створених в ІЕПОР протипухлинних вакцин.
За результатами перемовин між сторонами, які пройшли в дусі взаємної поваги і довіри, досягнуті рішення щодо проведення, в першу чергу, двосторонніх поглиблених досліджень в сфері біотерапії раку з широким використанням наукових та технічних потенціалів обох інститутів.
Обидві сторони висловили глибоку впевненість в успішному втіленні поставлених у Договорі завдань, визнали, що проведені зустрічі носили плідний характер та особливо підкреслили взаємну зацікавленість у налагодженні довгострокового співробітництва.