Державне Дослідно-конструкторське виробництво медичного приладобудування

Державне дослідно-конструкторське виробництво медичного приладобудування при Інституті експериментальної, патології,
онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.

Державне Дослідно-конструкторське виробництво медичного приладобудування було засновано у жовтні 1976 року рішенням Президії Національної академії наук та Уряду України.

До 1980 року Дослідно-конструкторське виробництво сформувалось фактично як спеціальне конструкторське бюро наукового медико-біологічного приладобудування з дослідним виробництвом, на якому були організовані дві основні виробничі дільниці:     механічна і слюсарсько-складальна з групою монтажників радіоапаратури. Обидві дільниці були укомплектовані необхідними високоточними верстатами, обладнанням та вимірювальною технікою.

За час свого існування в Дослідно-конструкторському виробництві розроблено та виготовлено 38 оригінальних приладів та апаратів медико-біологічного призначення.

Головним в роботі ДКВ стала конструкторська розробка і виготовлення дослідних зразків і малих серій апаратів і апаратурних комплексів для екстракорпоральної детоксикації організму (“штучна печінка”, “штучна нирка”) - УЕГ-01, АСУ-А-01, АС-В-01 та АС-А-04; вуглекислотних лабораторних С02 інкубаторів - УЛІ-20, УЛІ-80 для створення і підтримки в робочій камері оптимальних умов, необхідних для культивування клітин; телевізійних морфоденситометрів з мікропроцесорним обладнанням для аналізу мікрооб’єктів і інших зображень-'Морфоцвет”, “Морфомет”,”Морфомет-Процесор”; автоматичних електрофоретичних апаратів для одержання особливо чистих біологічно активних речовин в умовах космічного польоту, для кристалізації білків у космосі - “Міні-Каштан”, “Каштан АЕУ-01”; інших апаратів космічної біотехнології, приладів для автоматизації наукового експерименту.

Апарати виготовлені виробництвом експонувались на багатьох вітчизняних та міжнародних виставках медичної техніки за кордоном - Індія, Германія, Франція, Австрія, де нагороджувались медалями та дипломами. На Лейпцігській ярмарці багато-функціональний мікродозуючий насос з програмним управлінням МДН-01 та апаратурний комплекс для керованого культивування аналізу клітин
тварин і людини “Целлотрон” (КУК-1) були нагороджені золотими медалями та дипломами.

Дослідно-конструкторським виробництвом на теперішній час виготовлено 8 комплектівмодернізованих компактних сорбційних апаратів АС-В-01 з візуальним контролем параметрів перфузії, призначених для сорбційної детоксикації організму, а також апаратурний комплекс для керованого культивування клітин тварин, людини та вирощування гібридом в умовах нестерильної лабораторії КУК-02.

27 | 2014-02-17  1328