Основним напрямком діяльності лабораторії є дослідження в галузі онкології, а саме вивчення особливостей метастатичного мікроооточення та механізмів його впливу на пухлинну прогресію.
Протягом останніх років співробітники лабораторії працювали над виконанням досліджень за наступними темами:
Пріоритетні напрямки досліджень лабораторії:
Наукова діяльність лабораторії тісно пов’язана з виробничою, освітньою та соціальною сферами суспільства.
Методологічні підходи та результати досліджень підрозділу використовуються в роботі науково-дослідного відділу пухлин органів черевної порожнини та науково-дослідної лабораторії медичної фізики та біоінженкерії ДУ Національний Інститут раку, кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету, Київського міського онкологічного центру МОЗ України.
За результатами співпраці отримано 9 актів впровадження, отримано 12 патентів України на винаходи та корисні моделі.
Наукові розробки підрозділу використані у спецкурсах для аспірантів Інституту та студентів біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
До складу підрозділу входять 1 завідувач, 2 провідних наукових співробітника,1 старший науковий співробітник, 1 молодший науковий співробітник, 5 інженерів та 1 технік.
Співробітниками лабораторії захищено 2 дисертаційні роботи:
Впродовж останніх 5 років в підрозділі підготовано 8 курсових та магістерських робіт студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету харчових технологій.
В рамках освітньо-професійної програми підготовки докторів філософії за спеціальністю біологія на базі лабораторії проводяться курси занять з дисциплін «Мікрооточення пухлин», «Фактори канцерогенеза: супероксидні радикали, оксид азоту, вільне залізо, клітинна гіпоксія», «Онкофармакологія пухлинного процесу».
Лабораторію створено 01.01.2017 р. в результаті структурної реорганізації відділів біофізики канцерогенезу та мікроооточення пухлинних клітин. Дослідження в сфері біофізики раку протягом 1960 – 2016 рр. очолював двічі лауреат Державної премії України, лауреат премій НАН України ім. О.О. Богомольця та ім. Р.Є.Кавецького, д.м.н., професор Сидорик Євген Петрович, багаторічна наукова праця якого присвячена вивченню редокс-механізмів перепрограмування метаболізму мітохондрій, ролі супероксидних радикалів та оксиду азоту в ініціації проліферації та метастазуванні.
Над вирішенням проблем мікрооточення пухлини у зв’язку з її прогресією впродовж 1972 – 2015 рр. успішно працював лауреат премії НАН України ім. Р.Є.Кавецького, д.м.н., професор Осинський Сергій Петрович. Творчий доробок видатних вчених-онкологів складає підґрунтя наукової стратегії новоствореного підрозділу, керівником якого натепер є д.б.н., с.н.с. Ганусевич Ірина Іванівна.
Сьогодні в лабораторії досліджуються проблеми ожиріння при пухлинній прогресії, а саме – молекулярно-біологічні механізми взаємовпливу пухлинної і жирової тканини, його значення для формування агресивного фенотипу пухлини та перебігу онкологічного захворювання.