Заява Президії Національної академії наук України

 

NAS UkraineПрезидія НАН України рішуче засуджує розпочате Росією 24 лютого 2022 року воєнне вторгнення в Україну.

Це – варварська, нічим не спровокована і віроломна атака на незалежну, мирну та демократичну країну, яку вже засудив весь цивілізований світ. 141 країна-член ООН, а також НАТО, Європейський союз закликали Росію припинити насилля та вивести свої війська з території України.

Російська воєнна агресія приносить страждання та руйнування, ставить під загрозу життя незліченної кількості невинних людей в Україні. Вже 12 діб під нищівними ракетними та артилерійськими обстрілами ворога знаходяться населенні пункти по всій Україні, гинуть мирні люди та ні в чому не винні діти, руйнується цивільна інфраструктура – дитячі садки, школи, лікарні та житлові будинки. Це – військовий злочин проти людства, докази якого бачить весь світ і який вже розглядається Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

Від російських обстрілів постраждали об’єкти наукової інфраструктури, зокрема, й інститути Національної академії наук України у Києві, Харкові, Сумах та інших містах України. Наші співробітники, як і мільйони громадян України по декілька днів змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах, залишати свої домівки і евакуйовуватися у пошуках безпечного місця для існування. Під загрозою опинилися мирні ядерні об’єкти енергетичної, наукової інфраструктури, руйнування яких може призвести до техногенної та екологічної катастрофи не лише регіонального, а й глобального масштабу.

Через свої дії Росія вже зазнала ізоляції від усього цивілізованого світу. Безпрецедентні міжнародні фінансово-економічні санкції вбивчо впливають на російську економіку та технологічний розвиток. Росію виключають практично з усіх міжнародних організацій. Припиняється науково-технічне співробітництво з російськими науковцями, їх допуск до міжнародних програм. Список організацій та об’єднань, які відмовились працювати з Росією, вже досить великий, і він буде і надалі розширюватися. Національна академія наук України ще з 2014 року, після анексії Росією частини території України, розірвала будь-які наукові і науково-технічні зв’язки з російськими науковими установами.

Президія Національної академії наук України категорично засуджує розв’язану Росією війну, нечувану жорстокість та військові злочини. Ми закликаємо міжнародні наукові організації, в тому числі Міжнародну асоціацію академій наук, всю світову наукову громадськість долучитися до засудження варварської агресії Росії, захисту народу України від знищення. Закликаємо всіх порядних російських і білоруських науковців не мовчати, висловлювати свою громадянську позицію та докладати всіх можливих зусиль для зупинки війни.

Published by: Press Service of NAS of Ukraine

887 | 2022-03-09  470

Підписка на розсилку

Ви можете підписатися на отримання інформаційних повідомлень про з'їзди, конференції, наукові семінари та інші заходи, що проводяться IEPOR

 Підписатися

  • iepor-1.jpg
  • iepor-2.jpg
  • iepor-3.jpg
  • iepor-4.jpg
  • iepor-5.jpg
  • iepor-6.jpg
  • iepor-7.jpg

iepor www logo