Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин

kudryavets-yu-i

Науковий керівник:

Лихова Олександра Олександрівна

Ступень, посада: к.б.н., ст.н.с. відділу моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії
Тел: +38 (044) 259-70-86, +38(063) 424-81-12
E-mail: lexxDNА@gmаil.com
Персональна сторінка: Перейти

«Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин»

Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин є найбільш вагомою в Україні офіційною колекцією клітинних матеріалів, призначеною для зібрання, кріозбереження та розповсюдження культур клітин та штамів трансплантованих пухлин.

Цей унікальний Банк налічує більше 30000 зразків типових та оригінальних ліній клітин з нормальних та пухлинних тканин людини та різних видів тварин — щура, миші, хом'яка, мавпи, свині, собаки, бика, вівці, летючої миші, норки, риби, комах та ін.

Колекція клітинних ліній містить більше 200 найменувань, колекція трансплантованих пухлин налічує більше 30 штамів.

Вагому частину наукової роботи Банку складають дослідження біологічних і морфологічних властивостей клітин, їх цитогенетичних та імунофенотипових особливостей.

В задачі Клітинного банку входить також отримання і характеристика нових клітинних ліній з нормальних і пухлинних тканин людини та різних видів тварин.

В роботі Клітинного банку широко застосовуються сучасні методи досліджень: культивування та клонування клітин, трансдукції клітин різними генами, а також імунологічні, вірусологічні, біохімічні, морфологічні та цитогенетичні методи досліджень.

Співробітники Банку мають великий досвід у тестуванні in vitro і in vivo активності чинників з протипухлинною та антивірусною активністю різної природи (хімічних, фізичних, біологічних). В Клітинному банку є відповідні клітинні модельні системи для визначення біологічної активності різних цитокінів in vitro (інтерлейкінів, факторів росту, фактору некрозу пухлин, інтерферонів та ін.). Для проведення таких досліджень Банк має відповідну офіційну акредитацію.

Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин занесено до Державного реєстру об'єктів, що становлять національне надбання України.

Loading...

Завантажити PDF

23 | 2021-02-25  12678

iepor cell bank

Президент НАН України академік НАН України Б.Є. Патон знайомиться з Клітинним банком ліній з тканин людини та тварин під час візиту до Інституту з нагоди святкування 45-річчя з дня його заснування — 7 липня 2005 р.

  • tissue-bank-01.jpg
  • tissue-bank-02.jpg

iepor www logo