Базові наукові напрями
На базі відділу щорічно проводяться науково-практичні семінари та майстер-класи з клінічної лабораторної діагностики онкогематологічних захворювань.
Науковці відділу приймали активну участь у роботі:
Монографії (вибрані)
Наукові посібники із серії «Семинары по гематопатологии»
Статті в журналах (вибрані)
Науковці відділу були фіналістами Всеукраїнського фестивалю інновацій і зайняли 1 місце в конкурсі інноваційних проектів МОН України «Технологія ідентифікації лейкемічних стовбурових клітин для таргетної терапії онкогематологічних хворих» (16 травня 2019р., Торгово-промислова палата України, м. Київ, Україна).
Координація наукової діяльності і комплексування здійснюється між науковцями відділу онкогематології і клініцистами:
Відділ онкогематології підтримує міжнародні зв'язки:
Коваль Стелла Володимирівна — к.б.н. ст.н.с.
Іванівська Тетяна Степанівна — к.б.н. ст.н.с.
Завелевич Михайло Петрович — к.б.н. ст.н.с.
Фільченков Олексій Олексійович — к.б.н. ст.н.с. ст.н.с.
Беженар Тетяна Олегівна — провідний інженер
Поліщук Альона Станіславівна — інженер I категорії
Петрусь Наталія Олександрівна — технік
Кірієнок Галина Валентинівна — технік
Під керівництвом професора Глузмана Д.Ф. захищено 4 докторських та 15 кандидатських дисертацій.
У відділі онкогематології виконується 2 дисертаційні роботи за спеціальністю 14.01.07 «онкологія»:
Щорічно у відділі проходять виробничу практику і стажування, виконують курсові і дипломні роботи студенти вищих навчальних закладів України.
Стажування на робочому місці
У відділі започаткована практика стажування на робочому місці лікарів-гематологів, онкологів і спеціалістів лабораторної медицини. Вони знайомляться з цитоморфологічними і ензимоцитохімічними методами дослідження клітин периферичної крові і кісткового мозку, проходять практичні заняття з діагностики різних форм і цитологічних варіантів пухлин кровотворної і лімфоїдної тканин у дітей і дорослих хворих, а по закінченню терміну стажування отримують сертифікат.
Відділ онкогематології під керівництвом доктора медичних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки та премії ім. Р.Є. Кавецького, заслуженого діяча науки і техніки України Глузмана Данила Фішелевича бере свій початок з 1982 року, коли була створена очолювана ним лабораторія цитохімії і імуноцитології на базі відділу механізмів лейкозогенезу, заснованого ще в 1961 році академіком НАН України З.А. Бутенко (1928-2001) — визнаним фахівцем в галузі експериментальної і молекулярної лейкозології.