4 лютого 2020 р. в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України пройшов круглий стіл «Сучасні виклики у фундаментальній онкології та шляхи їх вирішення», присвячений Всесвітньому дню боротьби проти раку. В рамках заходу було обговорено низку важливих питань, пов’язаних з розробкою новітніх технологій ранньої діагностики і скринінгу онкологічних захворювань та підвищення рівня обізнаності суспільства щодо можливостей профілактики раку. Особлива увага під час круглого столу була приділена важливості інтеграції зусиль спеціалістів різного профілю для вирішення актуальних завдань у галузі фундаментальних і прикладних досліджень раку.
Директор ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького академік НАН України Василь Федорович Чехун окреслив основні тенденції розвитку онкологічної науки в Україні та відзначив необхідність пошуку можливостей трансляції наукових досягнень в галузі експериментальної онкології у сферу практичної медицини.
Голова Національної асоціації онкологів України чл.-кор. НАМН України Юрій Васильович Думанський навів порівняльну оцінку фінансових витрат на наукові дослідження та лікування онкологічних захворювань та наголосив на пріоритетності профілактики та ранньої діагностики як шляхів до зменшення рівня захворюваності на рак і покращення результатів лікування.
Співробітники відділу менеджменту наукових досліджень та інновацій пров. інж. Герасимчук С.М., та н.с. , к.т.н. Мельник-Мельников П.Г. інформували присутніх щодо можливих підходів до пошуку міжнародних грантів і проектів на виконання фундаментальних досліджень у галузі онкології, та також стосовно існуючих можливостей підвищення ефективності комерціалізації і трансферу технологій інноваційних науково-технічних розробок, що здатні покращити профілактику, діагностику раку, лікування та реабілітацію хворих на злоякісні новоутворення.
Науковці та студенти Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьма поділились своїми перспективними планами співробітництва з вченими ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України у галузі дослідження конкретних етапів комерціалізації онкологічних науково-технічних розробок, таких як маркетингові дослідження та розробка бізнес-планів.
У круглому столі взяли участь вчені-онкологи, аспіранти і студенти з різних науково-дослідних інститутів, медичних та освітніх закладів м. Києва. Підсумком роботи стала домовленість про спільне проведення семінарів та тренінгів, спрямованих на підвищення рівня компетентності та формування необхідних навичок для проведення мультидисциплінарних досліджень та реалізації спільних наукових проектів в галузі експериментальної та клінічної онкології.