7 липня 2015 р. — Відбулося урочисте розширене засідання Вченої ради ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України з нагоди 55-річниці заснування Інституту

iepor-1960-2015-certificate-of-honor

7 липня 2015 р. відбулося урочисте розширене засідання Вченої ради ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України з нагоди 55-річниці заснування Інституту.

Відкрив засідання академік-секретар Бюро відділення БФМБ НАНУ академік НАН України С.В. Комісаренко, який передав привітання від Президента НАН України академіка Б.Є. Патона, інститутів Відділення і від себе особисто зі знаменною датою і вручив колективу Інституту Почесну грамоту Президії НАН України та Центрального комітету профспілки працівників НАН України.

Слово взяв директор ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України академік НАН України Василь Федорович Чехун.

То була не традиційна, а дуже щира та відверта розповідь про далекі та буремні 60-і - 70-і роки, сповнені надій і розчарувань, в житті нашої держави і світу, і саме тоді був створений унікальний науковий заклад країни науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної онкології МОЗ УРСР.

Василь Федорович наче перегортає сторінки старого альбому, і перед нами постають такі знайомі постаті Засновника Інституту, його перших співробітників, перші кроки установи, труднощі, успіхи і здобутки. Відбуваються перші, але дуже вагомі всесоюзні та міжнародні конференції, приходить міжнародне визнання наукових досягнень Інституту.

Ряд співробітників були удостоєні Державних премій СРСР та України в галузі науки і техніки, іменних премій АН України.

Дуже бережно з шаною і вдячністю, Василь Федорович згадує корифеїв Інституту, які залишили по собі яскравий слід, започаткувавши наукові школи, які і сьогодні продовжують розвиватися вже на новому рівні, з точки зору досягнень сучасної науки.

Василь Федорович відкриває нові яскраві сторінки сьогодення Інституту, розповідає про його досягнення, нові можливості та передові технології в діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань.

Інститут отримав визнання як одна з фахових і передових установ в галузі експериментальної та клінічної онкології, як у нашій країні так і у світової наукової спільноти, що дає підставу для оптимістичного погляду та впевненості в яскраве, плідне та творче майбутнє Інституту.

На ім'я директора надійшли привітання від інститутів і колег — директора ІПКіК академіка НАН України А.М. Гольцева, ректора ДВНЗ Івано-Франківського національного медичного університету проф. М.М. Рожко, директора Національного інституту рака МОЗ України докт. мед. наук О.О. Колеснік, головного лікаря Івано-Франківського обласного клінічного онкологічного диспансеру заслуженого лікаря України В.Р. Романчука, ветеранів Інституту та ін.

Loading...

Преса про нас: газета «Світ», № 25-26 (869-870) липень. «Нові підходи до старої проблеми. З надією...»

397 | 2018-04-26  2316

Підписка на розсилку

Ви можете підписатися на отримання інформаційних повідомлень про з'їзди, конференції, наукові семінари та інші заходи, що проводяться IEPOR

 Підписатися

  • anniversaries-01.jpg
  • anniversaries-02.jpg
  • anniversaries-03.jpg
  • anniversaries-04.jpg
  • anniversaries-05.jpg

iepor www logo