Інформація

Історія лабораторії сигнальних каскадів клітин

Історія лабораторії сигнальних каскадів клітин

Історія створення групи сигнальних каскадів клітин пов'язана з іменем проф. Ю.О. Уманського, який в 1960-1981рр був зав. відділом імунології канцерогенезу. Саме йому належить ідея створення групи, що займалась би отриманням моноклональних антитіл (МКАТ).

Роботи в цьому напрямі були розпочаті в 1982 році у відділі цитохімії та імуноцитології (зав. проф. д.м.н. Д.Ф. Глузман), де в 1983 р вперше в Україні С.П. Сидоренко і О.П. Вєтрова створили гібридоми, що продукують МКАТ до антигенів диференціювання В-лімфоцитів.

В 1998 р. була створена група біотехнології (керівник проф., д.б.н. С.П. Сидоренко) при відділі механізмів протипухлинної терапії (керівник академік НАН України В.Ф. Чехун). В 2003 р. група набуває статусу лабораторії сигнальних каскадів клітин.

Колективом лабораторії створено першу вітчизняну панель МКАТ до антигенів диференціювання лейкоцитів людини та набори МКАТ для диференційної діагностики різних варіантів лейкозів та лімфом людини, проведено науково-практичні семінари з підготовки спеціалістів імунологів та лікарів-лаборантів. МКАТ пройшли апробацію в науково-дослідних і клінічних лабораторіях багатьох країн світу, включаючи Україну, Росію, США, Великобританію, Францію, Чехію, Німеччину, Кубу, Ізраїль, Японію та успішно використовуються в клініко-діагностичних лабораторіях і наукових інститутах.

Ряд моноклональних антитіл захищено авторськими свідоцтвами та визначено як референтні антитіла для кластерів диференціювання на V, VI, VII та 9 Міжнародних Робочих Нарадах по вивченню антигенів диференціювання лейкоцитів людини, що проходили в Бостоні (США, 1993), Кобе (Японія, 1996), Харагейті (Великобританія, 2000) та Барселоні (Іспанія, 2010).

Лабораторія сигнальних каскадів клітин є лідером в Україні по вивченню рецептор-опосередкованих сигнальних шляхів клітин.

 

Лабораторія сьогодні

248 | 2014-04-07  1083
FaLang translation system by Faboba