Інформація

Історія відділу фармакокорекції онкогенезу

Відділ фармакокорекції онкогенезу

Відділ розпочав свою роботу у 1961 році з лабораторії ендокринології пухлин, яку з 1961 по 1974 рр. очолювала д.б.н., проф. Наталія Михайлівна Туркевич, а з 1974 по 1981 рр. — д.м.н. Євгенія Мартиросівна Самунджан, лауреат Державної премії УРСР (1981).

У 90-і роки лабораторія переросла у відділ механізмів протипухлинної резистентності, яким керував д.м.н., проф. Володимир Борисович Вінницький, автор онкогермінативної гіпотези злоякісного росту (1990).
З 2001 року відділ очолює д.ф.-м.н. проф. Галина Іванівна Соляник. З цього часу основними науковими напрямками роботи відділу є вивчення фундаментальних механізмів пухлинної прогресії, пошук ефективних медикаментозних методів її корекції, дослідження специфічної активності потенційних протипухлинних агентів.

Зміна напрямку досліджень обумовила і зміну назви відділу: з 2008 року це відділ фармакокорекції онкогенезу. Під керівництвом Г.І. Соляник було створено комп'ютерну інформаційно-довідкову систему «Медикаментозне лікування онкологічних хворих», яку в 1998 році було передано для використання всім онкологічним клінікам України.

В 2000 році було завершено роботу над другою частиною комп'ютерної інформаційно-довідкової системи «Профілактика та корекція ускладнень цитостатичної терапії», яку було представлено на З'їзді онкологів країн СНД та передано для використання онкологічним диспансерам і спеціалізованим онкологічним установам України.

У співпраці з Г.І. Соляник в 2007 р. було створено довідник "Медикаментозное лечение злокачественных новообразований. Солидные формы" за редакцією академіка НАН України В.Ф. Чехуна, в якому викладено основні принципи та критерії медикаментозного лікування хворих на рак, які відповідають сучасному рівню розвитку фундаментальної та клінічної онкології. Довідник призначений для онкологів, слухачів курсів післядипломної освіти, лікарів-інтернів.

У відділі працює 10 висококваліфікованих наукових співробітників (1 доктор та 7 кандидатів наук), які виконують широкий спектр біохімічних, імунологічних та фізіологічних досліджень на клітинних експериментальних моделях та на експериментальних тваринах.

У відділі працюють та навчаються студенти з Національного університету ім. Т.Г. Шевченка та Києво-Могилянської Академії.

239 | 2014-04-01  1208
FaLang translation system by Faboba